"בלעדי: החברות המובילות במשק יעניקו ציון לתפקוד רשות המסים"

מאת: מערכת האתר 05/01/2018

"באמנות המס שישראל צד להן, נכלל סעיף הקובע 'נוהל הסכמה הדדית'. סעיף זה קובע הליך ייחודי ובלעדי שמטרתו מניעת חיוב במס שאינו תואם את הוראות האמנה. כמו-כן, נועד הליך זה לאפשר למדינות המתקשרות ליישב בהסכמה הדדית קושי או ספק בדבר פירושה או תחולתה של האמנה, וכן במקרים שאין לגביהם הוראות באמנה.״ רו"ח ומשפטן יריב אבירם, לשעבר מנהל תחום חילופי המידע ביחידה למיסוי בינלאומי ברשות המסים, וכיום מנהל מחלקת המיסוי הבינלאומי וחילופי המידע במשרדנו, התראיין השבוע למגזין ״גלובס״ בנושא המאבק של ארגון ה-OECD בתכנוני מס בינלאומיים. קריאה מהנה!

קרא עוד >

בשורה רעה לישראלים ב"רילוקיישן": רשות המסים מחמירה הדרישות ממי שרוצה להיחשב לתושב חוץ ולא לשלם מס בישראל

מאת: מערכת האתר 20/11/2017

בתשובה לפניית החברה, הבהירה רשות המסים מתי היא תראה בעובד הנשלח לחו"ל ככזה שאינו חייב במס בישראל. אולם לפי מומחה המס, עו"ד איתי ברכה, מדובר בהרחבת חזית משמעותית מצד הרשות. "בהחלטת המיסוי דרשה רשות המסים דרישות שלא נדרשו בעבר". עו״ד איתי ברכה, השותף המנהל במשרדנו, התראיין לעיתון ׳גלובס׳ בנושא החמרת דרישות רשות המיסים בנוגע להבטחת מעמד ׳תושב חוץ׳. קריאה מהנה!

קרא עוד >

חילופי מידע בארץ ובעולם

מאת: מערכת האתר 20/11/2017

עו״ד איתי ברכה, השותף המנהל במשרדנו, וכן רו״ח ומשפטן יריב אבירם, ראש מחלקת המיסוי הבינלאומי וחילופי המידע, במאמר מרתק בנושא תחום חילופי המידע בארץ ובעולם. קריאה מהנה!

קרא עוד >

״השיטה החדשה של רשות המסים לאיתור מעלימי המס״

מאת: מערכת האתר 20/11/2017

"מידע על-פי דרישה, הוא מידע פרטני שמוסרת מדינה אחת למדינה אחרת על-פי דרישה ספציפית. רשות המס בישראל פונה לרשות מס זרה בבקשה לקבל מידע על הכנסות שהופקו או נצמחו במדינה הזרה על-ידי נישום ספציפי. אם עד היום החליפה ישראל עם 54 מדינות אמנה, לאחרונה לאור הצטרפות ישראל לאמנה המולטילטראלית, תוכל ישראל להחליף מידע זה עם מעל 90 מדינות". רו״ח (משפטן) יריב אבירם, ראש מחלקת המיסוי הבינלאומי וחילופי המידע במשרדנו, ולשעבר מנהל תחום חילופי המידע ביחידה למיסוי הבינלאומי ברשות המיסים, התראיין לעיתון ׳גלובס׳ בנושא איתור מעלימי מס על ידי רשות המיסים באמצעות חילופי מידע בינלאומיים. קריאה מהנה!

קרא עוד >

משכירים דירה דרך Airbnb? תמוסו עד 50%, כמו בית מלון

מאת: מערכת האתר 24/08/2017

״בדיונים מול רשות המסים מעלים נציגי הרשות פרשנות נוקשה (שטרם פורסמה על-ידה באופן רשמי), ואשר יישומה בפועל, מוריד במידה משמעותית את האטרקטיביות של השכרת דירה לטווח קצר, וכלל לא בטוח כי היא אכן משתלמת לטווח הארוך". עו״ד איתי ברכה, השותף המנהל במשרדנו, התראיין לכתבה של עיתון ״גלובס״ בנושא ההיבטים המיסויים של השינויים המתרחשים בשוק ההשכרות לתקופות קצרות. קריאה מהנה!

קרא עוד >

"חברות פינטק רבות בישראל מדממות כיום למוות"

מאת: מערכת האתר 11/07/2017

בענף הפינטק אומרים כי הבנקים מפרשים לחומרה את מגבלות חוקי איסור הלבנת הון, ולא מאפשרים לסטארט-אפים לנהל חשבון בנק. השותף המנהל של משרדנו, עו״ד איתי ברכה, התבקש להסביר את המצב כמומחה לייצוג חברות פינטק. קריאה מהנה!

קרא עוד >

״הסוד לאושר טמון במיטה: לכמה שעות שינה תזדקקו ולמה מומלץ להתרחק מהנייד?״

מאת: מערכת האתר 11/07/2017

שינה זה לחלשים! הנכם מוזמנים לצפות בכתבה של חדשות ערוץ 2 על שעות שינה בה השתתף השותף המנהל של משרדנו, עו״ד איתי ברכה. צפייה מהנה!

קרא עוד >
  • מיסוי דירה בחו"ל

הבנקים מקשיחים דרישות מעולים חדשים ומבעלי אזרחות כפולה

מאת: מערכת האתר 28/06/2017

הנכם מוזמנים לקרוא ראיון עם השותף המנהל של משרדנו, עו"ד איתי ברכה, אשר התראיין למגזין הכלכלי "גלובס" בנושא הקשחת עמדות הבנקים כלפי תושבי חוץ ועולים חודשים כמומחה מיסוי בינלאומי. קריאה נעימה.

קרא עוד >

הותר לפרסום: גדי רייבוך ממשרד הבינוי חשוד בהטיית מכרזים

מאת: מערכת האתר 25/06/2017

הנכם מוזמנים לקרוא כתבה מעיתון ׳גלובס׳ לגבי תיק המתנהל בעניין בכיר ממשרד הבינוי, אותו מייצגים עו״ד איתי ברכה, עו״ד יוסי חמצני ועו״ד סיניה חריזי-מוזס ממשרדינו.

קרא עוד >

מנהל רשות המסים: "שוויץ תעביר מידע על חשבונות בנק ל-41 מדינות, ביניהן ישראל"

מאת: מערכת האתר 25/06/2017

אישור העברת המידע לישראל מהווה קריאה אחרונה וסופית לישראלים המחזיקים חשבונות בשוויץ, לדווח על נכסיהם במסגרת הליך הגילוי מרצון שעתיד לחזור בספטמבר, אליו יש להיערך כבר כיום". מוזמנים לקרוא כתבה אשר פורסמה במגזין הכלכלי "כלכליסט" אשר סיקר את כנס Step הבינלאומי אשר נערך בישראל בשבוע שעבר, ואת הדברים אשר אמר בכנס, עו"ד איתי ברכה, ראש מחלקת המיסוי והשותף המנהל של משרד ברכה ושות'.

קרא עוד >

, תחקיר ׳הכל כלול׳ על ההבטחות להחזרים שיעלו לכם הרבה כסף אבל לא ממש תקבלו תמורה

מאת: מערכת האתר 28/04/2017

ההבטחות להחזרים שיעלו לכהם הרבה כסף אבל לא ממש תקבלו תמורה. עו"ד איתי ברכה, ראש משרד ברכה ושות' התראיין למגזין הכלכלי של ערוץ 10 "הכל כלול" עם סיון כהן אשר עסקה בהחזרי מס. צפייה מהנה!

קרא עוד >

מתחמם הקרב בין הבנקים לחברות פינטק: בקשה לצו מניעה זמני נגד לאומי

מאת: מערכת האתר 02/03/2017

הנכם מוזמנים לקרוא כתבה מהעיתון "כלכליסט" על צו מניעה זמני שהגיש משרדנו כנגד בנק לאומי בשיתוף פעולה עם עו"ד איתי גזית, בשם חברת ClearShift.

קרא עוד >
  • ניידת משטרה

המצלמה חשפה: השכן ממול הוא מנקב הצמיגים הסדרתי

מאת: מערכת האתר 28/11/2016

עורכת הדין סיניה חריזי- מוזס ממשרדנו מייצגת סוכנת ביטוח מיבנה אשר צמיגי רכבה נוקבו פעם אחר פעם במשך כשנה ומביאה לתפיסתו של החשוד במעשה, אשר נתפס בשעת מעשה והתגלה כלא אשר מהשכן בכבודו ובעצמו. מוזמנים לצפות.

קרא עוד >

כיצד תתגוננו מפני פעולות גבייה אגרסיביות מצד חברות גדולות?

מאת: מערכת האתר 02/06/2016

כיצד תתגוננו מפני פעולות גבייה אגרסיביות מצד חברות גדולות? עו"ד איתי ברכה ממשרדינו מתראיין לתכנית "הכל כלול" בערוץ 100.

קרא עוד >

עוקץ המס הגדול: כך מאות משפחות נפלו קורבן לתרמית

מאת: מערכת האתר 29/05/2016

עוקץ החזרי המס הגדול - הכתבה בתכנית ערוץ 22. משרדינו מייצג קבוצה של עשרות בני אדם הנדרשים להשיב לרשות המסים עשרות אלפי שקלים כל אחד, בשל החזרי המס שקיבלו בתמימותם בשנים האחרונות שלא כדין. עו"ד איתי ברכה ממשרדינו מתראיין לכתבה.

קרא עוד >

אבק כוכבים: רשות המיסים בעקבות ה"סלבס"

מאת: מערכת האתר 17/05/2016

כתבתו של עו"ד איתי ברכה בנענע 10 הממליצה על הליך גילוי מרצון, ומזהירה כי אף אחד אינו מוגן מהליכים פליליים בגין העלמות מס.

קרא עוד >
  • בעלי נכסים להשכרה? מס הכנסה בעקבותיכם

בעלי נכסים להשכרה? מס הכנסה בעקבותיכם

מאת: מערכת האתר 20/02/2016

על פי החוק מי שמשכיר נכס שבבעלותו מחויב לשלם מס על ההכנסה, אבל מסתבר שלא כולם עושים זאת. אם לא שילמתם אתם עבריינים פליליים ועלולים לשבת במאסר

קרא עוד >
  • יבואנית שעוני היוקרה שמצאה דרך יצירתית לחמוק ממע"מ

יבואנית שעוני היוקרה שמצאה דרך יצירתית לחמוק ממע"מ

מאת: מערכת האתר 20/02/2016

חברת אירו אסיה, המשווקת בישראל בין השאר את מותג רולקס, מציעה ללקוחותיה 18% הנחה - אם רק יסכימו למלא שם וכתובת בחו"ל ולקבל את הרכישה באמצעות שליח רגע לפני שהם עולים למטוס

קרא עוד >
  • רשות המיסים לא מרחמת על כספי ניצולי השואה

רשות המיסים לא מרחמת על כספי ניצולי השואה

מאת: מערכת האתר 20/02/2016

הרשות החלה למסות נכסים וכספים שאזרחי המדינה קיבלו בירושה מקרוביהם שנספו בשואה ומוחזקים בחו"ל. במקרים שמגיע פטור, היא דורשת מסמכים שלרוב לא ניתן לאתר

קרא עוד >
  • מאקו

תם החיסיון הבנקאי העולמי

מאת: מערכת האתר 20/02/2016

המלחמה העולמית במעלימי מס פוגעת לא רק באזרחי חוץ המחזיקים חשבונות בבנקים הישראליים, אלא גם ברוכשי דירות זרים בישראל ובעולים חדשים המבקשים להעביר את כספם לבנקים בארץ

קרא עוד >
  • YNET

כשמע"מ מתקן את השומה על דעת עצמו

מאת: מערכת האתר 20/02/2016

בעל עסק למזון בי-ם חויב לשלם 303 אלף שקל, בניגוד גמור לדו"חות שהציג, כי מנהל המע"מ לא האמין לו. בית המשפט ביטל את השומה במלואה

קרא עוד >
  • מאקו

איך לשלם מיסים ולהשאר בחיים? נוהל גילוי מרצון החדש

מאת: מערכת האתר 20/02/2016

בשנים האחרונות מנהלות רשויות המס בישראל ובעולם מלחמה עיקשת במעלימי המס כאשר נושאת דגל המאבק הינה ארה"ב, אשר חוקקה את חוק ה FATCA במסגרתו, מחוייב כל מוסד פיננסי בעולם בדיווח על מחזיקי חשבון בעלי אזרחות אמריקאית או בעלי זיקה מסויימת לארה"ב. בכך, פרצה את הסודיות הבנקאית אשר היתה נהוגה בעולם כולו. יתרה מכך, רשויות מס רבות בעולם, ביניהם ישראל, חותמות בתקופה האחרונה על הסכמים רבים לחילופי מידע אל מול רשויות מס במדינות רבות בעולם.

קרא עוד >
  • כלכליסט

נוהל גילוי מרצון ברשות המסים: מלכודת דבש או הזדמנות פז?

מאת: מערכת האתר 20/02/2016

לפני כחודש וחצי פרסמה רשות המיסים נוהל חדש להליך "גילוי מרצון" המחליף את הנוהל הקודם משנת 2005. הנוהל החדש אינו משנה את סדרי בראשית ואף אינו מעניק הטבות מרחיקות לכת ובכל זאת, ישנם מספר שינויים הדורשים התייחסות מיוחדת...

קרא עוד >