יישום ההמלצות למלחמה בהון השחור

כחלק מיישום המלצות הצוות למלחמה בהון השחור בראשות מנהל רשות המיסים, דורון ארבלי, אשר הוגשה לשר האוצר באחרונה, העלתה בימים האחרונים רשות המיסים אל אמצעי התקשורת קמפיין פרסום חדש – "האנשים השחורים" להגברת ההכרה הציבורית בנזק של תופעת העלמות המס וכן הושק פרוייקט "חינוך למיסים" שמטרתו לרתום את דעת הקהל הציבורית למאבק האינטנסיבי שמנהלת רשות המיסים בתופעת העלמות המס וב"כסף השחור".

הקמפיין המתפרסם תחת הסלוגן "העלמות מס היא הבעיה של כולנו" נועד להגביר את המודעות לכך שמעלימי המס אינם תורמים את חלקם לקופת המדינה אך מקבלים ממנה שירותים וזאת על חשבון כל אחד ואחת מאיתנו ובכך מהווים נטל על כתף הציבור כולו.

קמפיין הפרסום פונה אל הציבור תוך עידוד הדיווח על מעלימי מס הידועים להם וזאת במטרה למגר את התופעה ולהגביר את כח האכיפה של רשות המיסים.

לדברי שר האוצר, יובל שטייניץ, המאבק במעלימי המס המלווה בקמפיין ,עתיד לנחול הצלחה רבה ולהכניס לקופת המדינה כ 20 מיליארד ₪ בתוך ארבע שנים.

חשוב לזכור כי העלמת מס במדינת ישראל היא עבירה פלילית שלצידה נקבעו סנקציות פליליות בדמות קנסות כבדים ותקופות מאסר ממושכות.

קמפיין הפרסום מעלה את סיכויי התפיסה של מעלימי המס בכל מקום שהם וזאת לאור פניות, המתקבלות מידי יום במוקד רשות המיסים, של אזרחים המעוניינים לדווח על מעלימי המס כתוצאה מאפקטיביות הקמפיין הפרסומי.

בצל הסיכון ההולך וגדל לנפילה ברשת רשות המיסים ולחשיפה להליך פלילי, קיים פתרון מהיר ויעיל המומלץ בעבור מעלימי מס באשר הם – גילוי מרצון

מהו ההליך המוכר ומוטבע בדין אשר ניתן לבצעו בכל זמן?

הליך גילוי מרצון מאפשר למעלימי המס לפנות אל רשות המיסים מרצונם, לשלם את המס אותו הם חבים וע"י כך להקנות להם הגנה מהליך פלילי –

זאת באם יבחרו לדווח מרצונם החופשי על כספיהם "השחורים".

כיום לאור קמפיין הפרסום של רשות המיסים ופעילותה האגרסיבית היומיומית במעלימי המס, חשופים מעלימי המס אף יותר מתמיד להליך פלילי ולתפיסתם ע"י רשות המיסים.

כמשרד העוסק ומתמחה בהליך הגילוי מרצון אנו מכירים ביעילותו של ההליך לכל הצדדים. המדינה זוכה לתשלום מס בגין כספים אלו, גם אם באחוז מעט מופחת והנישום לעומת זאת, נהנה מהליך גילוי מרצון מהיר ויעיל המבטיח לו הגנה מהליך פלילי ו"מלבין" את כספיו בצורה חוקית והגונה.

אנו קוראים לכל מעלימי המס – אל תחכו לתפיסתכם! הקדימו את רשות המיסים! פנו לעו"ד בקיא ומנוסה בתחום ופעלו במהירות האפשרית לחסות תחת כנפיו החוקיים של הליך הגילוי מרצון!

חזרה למאמרים >