בני (ברוך) יונה, רו״ח

מנהל מחלקת מיסוי שוק ההון

רו"ח בני (ברוך) יונה הינו ראש מחלקת מיסוי שוק ההון במשרד ברכה ושות'.

בני מתמחה במיסוי תאגידים, הנפקות, מיסוי חברות מסחריות, השקעות פיננסיות, מטבעות ווירטואליים, וסוגיות מיסוי פיננסיות סבוכות ומורכבות.

טרם הצטרפותו למשרד ברכה ושות' צבר בני ניסיון ייחודי וחסר תקדים, לאחר שהוביל במשך שנים רבות ובהצלחה מרובה את מחלקת שוק ההון ברשות המיסוי הישראלית. במסגרת תפקידו כראש מחלקת שוק ההון בני היה אמון על הכרעות בסוגיות מיסוי של מוסדות פיננסים, גופים ציבוריים כמו גם חברות פרטיות.

כמו כן, במהלך השנים בני היה אמון על וועדות בין משרדיות בקביעת רגולציה בשוק ההון וביניהם: צוות מטבעות וירטואליים, צוות הפיקוח על שירותים פיננסים (צוות בריס), צוות האיגוח  ועוד. בנוסף עסק בני בחקיקה בנושאי שוק ההון בשיתוף משרד האוצר, מתן חוות דעת מקצועיות, בניית תיקים ועריכת פניות לבתי משפט, ניהול תשובות לתביעות ייצוגיות, קשר עם הרגולטורים וציבוריים שונים כגון: בנק ישראל, רשות ניירות ערך, רשות הלבנת הון, הבורסה לניירות ערך, איגוד הבנקים ועוד.

המוניטין הרב אותו צבר, כמו גם הידע המקצועי הרחב וההיכרות המעמיקה עם סוגיות מיסוי מסחריות רבות, הפכו את בני למרצה מבוקש בתחום המיסוי החשבונאי ומיסוי שוק ההון. בין היתר שימש בני כמרצה באוניברסיטה העברית בירושלים, המכללה למנהל, אוניברסיטת תל אביב ומוסדות אקדמאים נוספים.

בנוסף על האמור, שימש בני במשך שנים ארוכות כמרצה בקורסי מפקחים של רשות המיסים.

בני הינו בעל רישיון ראיית חשבון, תואר שני  (.M.B.T) במנהל עסקים (התמחות במיסוי) מהמכללה למנהל, תואר ראשון בכלכלה, מדעי המדינה וסוציולוגיה מאוניברסיטת בר אילן, וכן תואר ראשון בחשבונאות מאוניברסיטת תל אביב.

< חזרה לעמוד שותפים
רו"ח בני יונה

טל׳: 03-5522275

תחומי התמחות

מיסוי תאגידים

הנפקות

מיסוי חברות מסחריות

השקעות פיננסיות

מטבעות ווירטואליים

השכלה

תואר ראשון בחשבונאות (.B.A) מאוניברסיטת תל אביב

תואר ראשון בכלכלה, מדעי המדינה וסוציולוגיה (.B.A) מאוניברסיטת בר אילן

תואר שני במנהל עסקים (.M.B.T) עם התמחות במיסוי מהמכללה למנהל

חבר לשכת רואי חשבון

שפות

עברית, אנגלית

ליצירת קשר

    או חייגו 03-5522275