בני (ברוך) יונה, רו״ח

מנהל מחלקת מיסוי תאגידים, שוק ההון והשקעות

רו"ח בני (ברוך) יונה הינו ראש מחלקת מיסוי התאגידים, שוק ההון והשקעות במשרד ברכה ושות'.

בני מתמחה במיסוי תאגידים, הנפקות, מיסוי חברות מסחריות, השקעות פיננסיות, מטבעות ווירטואליים, וסוגיות מיסוי פיננסיות סבוכות ומורכבות.

טרם הצטרפותו למשרד ברכה ושות' צבר בני ניסיון ייחודי וחסר תקדים, לאחר שהוביל במשך שנים רבות ובהצלחה מרובה את מחלקת שוק ההון ברשות המיסים בישראל. במסגרת תפקידו כראש מחלקת שוק ההון בני היה אמון על הכרעות בסוגיות מיסוי של מוסדות פיננסים, גופים ציבוריים כמו גם חברות פרטיות.

כמו כן, במהלך השנים בני היה אמון על וועדות בין משרדיות בקביעת רגולציה בשוק ההון וביניהם: צוות מטבעות וירטואליים, צוות הפיקוח על שירותים פיננסים (צוות בריס), צוות האיגוח ועוד. בנוסף עסק בני בחקיקה בנושאי שוק ההון בשיתוף משרד האוצר, מתן חוות דעת מקצועיות, בניית תיקים ועריכת פניות לבתי משפט, ניהול תשובות לתביעות ייצוגיות, קשר עם הרגולטורים וציבוריים שונים כגון: בנק ישראל, רשות ניירות ערך, רשות הלבנת הון, הבורסה לניירות ערך, איגוד הבנקים ועוד.

המוניטין הרב אותו צבר, כמו גם הידע המקצועי הרחב וההיכרות המעמיקה עם סוגיות מיסוי מסחריות רבות, הפכו את בני למרצה מבוקש בתחום המיסוי החשבונאי ומיסוי שוק ההון. בין היתר שימש בני כמרצה באוניברסיטה העברית בירושלים, המכללה למנהל, אוניברסיטת תל אביב ומוסדות אקדמאים נוספים.

בשנים האחרונות מייצג בני מוסדות פיננסיים, קרנות השקעה, חברות ביטוח, חברות הייטק, גופים מדיניים ועוד.

בנוסף על האמור, שימש בני במשך שנים ארוכות כמרצה בקורסי מפקחים של רשות המיסים.

בני הינו בעל רישיון ראיית חשבון, תואר שני (.M.B.T) במנהל עסקים (התמחות במיסוי) מהמכללה למנהל, תואר ראשון בכלכלה, מדעי המדינה וסוציולוגיה מאוניברסיטת בר אילן, וכן תואר ראשון בחשבונאות מאוניברסיטת תל אביב.

< חזרה לעמוד שותפים

טל׳: 03-5522275

תחומי התמחות

מיסוי תאגידים
מיסוי שוק ההון
הנפקות וגיוסי הון
מיסוי מטבעות קריפטו
שינוי מבנה – מיזוגים, פיצולים ורכישות
מיסוי מלכרי"ם
מע"מ ומיסוי עקיף
מיסוי מקרקעין

השכלה

  • תואר ראשון בחשבונאות (.B.A) מאוניברסיטת תל אביב
  • תואר ראשון בכלכלה, מדעי המדינה וסוציולוגיה (.B.A) מאוניברסיטת בר אילן
  • תואר שני במנהל עסקים (.M.B.T) עם התמחות במיסוי מהמכללה למנהל

חבר לשכת רואי חשבון

חבר לשכת רואי החשבון בישראל, 2002

שפות

עברית, אנגלית

ליצירת קשר

    או חייגו 03-5522275