מיסוי בינלאומי

משרדנו מקיים זה שנים רבות פעילות בינלאומית ענפה, ובעקבות זאת מחזיק כיום בקשרים הדוקים ובלעדיים עם רשת רחבה של משרדי עורכי דין וראיית חשבון מהטובים והמובילים בעולם. קשרים אלה מקנים למשרדנו יתרון מקצועי משמעותי בטיפול בלקוחותינו הישראליים והבינלאומיים כאחד, לרבות בייעוץ שוטף בנושאי מדיניות המיסוי הישראלית, עיצוב תכנוני מס בינלאומיים, ועוד.

המשרד מלווה חברות רבות ויחידים בעלי פעילות בינלאומית בהקמת תכנוני מס לגיטימיים ואפקטיביים המפחיתים את חבות המס למינימום ההכרחי ואף מעניקים יתרונות רבים בתחומי המשפט הבינ"ל.

חוקי מיסוי בינלאומי – העובדות שיחסכו לכם כסף (והרבה)

בעלי עסקים שפועלים בתחומי שיפוט מרובים מתבקשים לציית לכל החוקים של אותן מדינות, כולל חוקי המס. במקרים רבים פירוש הדבר הוא שאם חברה בעלת עסקים בחו"ל, היא תחויב אף לשלם מסים מתאימים בחו"ל.

סוגיות מס יכולות להיות מורכבות ביותר מבחינת ההתנהלות העסקית והכלכלית לחברות, והתנהלות שגויה בתחום זה עלולה להוביל לבעיות מס בינלאומיות משמעותיות. צוות עורכי הדין במשרדנו מיומן בתחום מיסוי בינלאומי, ואנו מסייעים לבעלי חברות לתכנן קווי פעולה משפטיים המגנים באופן הטוב ביותר על חברות.

מיסוי דירה בחו"לאך תחילה בואו נבין מהו מיסוי בינלאומי

בעולם העסקים הגלובלי של היום, בעלי חברות עוסקים יותר ויותר בנושאים מורכבים להפליא של מיסוי בינלאומי. כאשר הפעילות המסחרית של החברה מתרחשת בחו"ל, או שרווחיה נגזרים מעסקים המבוצעים במדינות אחרות, יתכן שיהיה צורך לשלם מסים במקומות אלו.

בורות בחוקי המס הבינלאומי אינה פוטרת את החברה מתשלום מסים או מתשלום קנסות אזרחיים בגין העדר מילוי חובות  תשלום מסים.

בין אם החברה פועלת במיקומים במדינות אחרות, מקיימת עסקים עם גופים בינלאומיים או פשוט מפיקה רווחים ממכירות המתקיימות במדינות אחרות, או מחזיקה חלק מחשבונות החברה בחו"ל, חשוב להעריך באופן מלא את חובות המס הבינלאומי של החברה, ולשלם בהתאם. משרדנו מספק ייעוץ בתחום מיסוי בינלאומי ומסייע לבעלי עסקים להגן על החברה, גם בתחום זה.

הפחתת אחריות המס הבינלאומי של החברה

כל חברה שנדרשת לתשלום מסים בינלאומיים לחברות רב-לאומיות ענקיות, יכולה למנף אמנות וחוקי מס בינלאומיים על מנת להפחית את נטל המס שהיא משלמת בסופו של דבר. מסיבה זו, תכנון מיסוי בינלאומי חיוני לשם הפחתת חבות המס הבינלאומית של החברה.

תכנון מיסוי כולל דיון באפשרויות המס הקשורות למדינות שבהן החברה פועלת, ויישור החלטות ואינטרסים עסקיים עם צרכים אלו. עסקים רבים מזהים חסכון משמעותי באמצעות יישום תכנית מקיפה של מס בינלאומי.

מיזוגים ורכישות בינלאומיים

מיזוגים ורכישות בינלאומיים כרוכים במספר סוגיות משפטיות מורכבות, אך השלכות המיסוי הבינלאומי מדורגות בין החשובות ביותר בסוגיות אלו. שיקולי המס עשויים לעתים לקדם או לפרק עסקאות אלו.

אם חברה מקיימת דיונים עם חברה אחרת, בנוגע למיזוג או רכישה אפשריים, קבלת ייעוץ של מומחי מיסוי בינלאומי הוא בעל חשיבות עליונה.

אז למה חשוב לקבל הגנה משפטית בתחום מיסוי בינלאומי?

כי מיסים הם היבט בלתי נפרד מהעולם המודרני. כספי המסים מאפשרים לממשלות לפתח ערים, לשפר ולתפעל את מערכת החינוך, לשלם קצבאות למעוטי יכולת, ולשמור על ביטחון האזרחים במדינה. אך במציאות של היום, כשחברות מקיימות עסקים עם חברות מארצות אחרות, חשוב להבין איזו מהמדינות צריכה לקבל את כספי המסים הנגבים בגין תשומת הייצור של החברות.

גם במצב בו חברה פועלת בהתאם לחוק, אך מוצאת את עצמה בעיצומו של הליך כלכלי מורכב, בשל חוקי המיסוי המשתנים בין המדינות, בעלי החברה עלולים למצוא את עצמם מתמודדים עם הליכים מורכבים מול רשויות המס, למרות מאמציהם לפעול בהתאם ללשון החוק.

חוקי מיסוי בינלאומי הם ברורים, אך בעלי עסקים אינם בקיאים ברזי החוק וזקוקים להגנה משפטית שוטפת ומקיפה בתחום זה.

< חזרה לתחומי העיסוק

טל׳: 03-5522275

תחומי התמחות

ליצירת קשר

    או חייגו 03-5522275